';

ПАТ “Луцьк Фудз” – про секрети, традиції та розвиток

ПАТ “Луцьк Фудз” – про секрети, традиції та розвиток

 ПАТ «Луцьк Фудз» – лідер на українському ринку соусів у скляній тарі. Більше того – різноманітні соуси, гірчиці та оцти, що виробляють у Луцьку, нині можна спробувати на чотирьох континентах, більш ніж у 20 країнах світу! Втім, комерційний директор компанії Павло Мєлєхов запевняє – на цьому розвиток компанії не зупиняється.

Нам розповіли про роботу заводу з 70-літньою історією, виробництво продукції без консервантів, штучних барвників та ароматизаторів, а також про підкорення світового ринку.

МИ НЕ ЙДЕМО НА КОМПРОМІСИ З ЯКІСТЮ

– Розкажіть трохи про історію підприємства. Знаю, що вона сягає часів Радянського Союзу, які найбільші зміни за час свого існування пережив завод?
– Історія ПАТ «Луцьк Фудз» сягає своїм корінням 1945 року, коли було засновано Луцький міський харчовий комбінат. Свого часу завод постачав продукцію на весь Радянський Союз. У 1999 році зареєстровано торгову марку «Руна», у 2001 році підприємство перейменовано на «Луцьк Фудз». У 2008-2010 роках була проведена повна реконструкція та модернізація виробничих потужностей.

У 2014-2016 роках – введені в експлуатацію дві нові виробничі лінії. В 2016 році проведено ребрендинг ТМ «РУНА».

Зараз ПАТ «Луцьк Фудз» виготовляє томатні соуси, кетчупи, аджику, різні види гірчиці, оцту під трьома торговими марками – «Руна», «Рідний край» і «Срібниця».

Ми пропонуємо високу якість продукції за оптимальною ціною.

– Ви говорите про високу якість продукції, а як покупці можуть переконатись у тому, що ваші соуси, гірчиці не лише смачні, а й безпечні для здоров’я?

– Ми не йдемо на компроміси по термінах зберігання і не додаємо в продукцію ТМ Руна жодних консервантів. Як написано в «ДСТУ», так і друкуємо на упаковці.

Якщо ви візьмете, наприклад, деяку імпортну гірчицю, то там термін зберігання – від року і більше, а в нас – максимум півроку. Хоча гірчиця і не псується – з часом вона втрачає таку свою смакову властивість, як гострота продукту.

– Практично вся ваша продукція продається у скляних банках. З чим це пов’язано, адже така упаковка дорожча?

– Скляна банка – це екологічна упаковка, яка дозволяє зберігати готовий продукт з мінімальною термічною обробкою. Все, як у будь-якої господині на кухні – банку простерилізували, налили у неї гарячий соус, герметично закрили і він може зберігатись роками.

А ще така упаковка дуже зручна для домогосподарок – вони можуть її повторно використовувати для власної консервації.

До того ж продукція у склі – це остання тенденція розвитку ринку продуктів харчування країн ЄС та США. Зокрема, в деяких країнах Західної Європи у супермаркетах покупцям вже давно не пропонують поліетиленові пакети, не говорячи вже про пакування в них їжі. Як правило – уся продукція у склі, пластику практично не має, розвинуті країни не мають бажання купувати продукцію, що пакується у пластик.

– А де купуєте сировину? 

– Томати у нас українські, з Херсонської та Миколаївської областей. Купуємо їх в надійного постачальника, якому довіряємо на всі 100%. Банки закуповуємо на Рівненщині, кришки до них – в Запорізькій області, етикетку – в Харківській, цукор – у Волинській області.

Частину спецій, звичайно, купуємо за кордоном, бо в Україні їх просто не вирощують.

– Окрім Волинської області, де ще можна купити вашу продукцію?

– Нашу продукцію можна придбати по всій території України – ми працюємо з усіма великими торгівельними мережами. Окрім цього, співпрацюємо з Республікою Білорусь, Молдовою, Грузією, Азербайджаном, країнами Прибалтики, Африки, Євросоюзу, Японією та США.

– Як переконуєте європейських партнерів у тому, що вам можна довіряти? Чи не бояться вони, що українська продукція може бути не дуже якісною?

– Так, деякі зарубіжні замовники не розглядають українських виробників як надійних та відповідальних партнерів, відносяться з певною недовірою та не готові до налагодження бізнес-зв’язків. Наше стратегічне завдання – переконати, що ми є висококваліфікованими фахівцями у галузі виробництва, постачання та продажів безпечної та якісної продукції, яка відповідає усім європейським стандартам.

Секрету тут ніякого нема – терпіння, наполегливість й чітке дотримання усіх взятих на себе зобов’язань перед нашими партнерами. Сумлінна праця допоможе здолати усі перешкоди. З метою самовдосконалення беремо участь у міжнародних виставках, надаємо зразки продукції, прагнучи налагодити співпрацю з усіма потенційними партнерами.

Минулого року ми відвідали «SIAL Paris», а цьогоріч ми вже прийняли участь у таких двох міжнародних виставках, як «SIAL Canada 2017»(Канада, м. Торонто), «World Private Label» (Нідерланди, м. Амстердам), на черзі – «Anuga 2017» (Німеччина, м. Кельн).

СТУДЕНТИ НА «РУНІ» МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ЗАРОБИТИ

– Кому більш цікава робота у команді ПАТ «Луцьк Фудз» – молодим спеціалістам чи досвідченим працівникам?

– Є зацікавленість і з боку молодих спеціалістів – випускників ВНЗ, які шукають себе, і з боку досвідчених менеджерів, управлінців, експертів з маркетингу, продажів та виробництва. Ми цінуємо це і, безперечно, розглядаємо усі резюме і анкети зацікавлених у працевлаштуванні на ПАТ «Луцьк Фудз».

До речі, плинність кадрів у нас незначна. У нас стабільна і своєчасна оплата праці, конкурентний рівень заробітної плати. Ми не вигадували велосипед із мотивацією для працівників. Працівник знає – якщо добре працюватиме, добре і зароблятиме.

– Скільки працівників загалом в компанії ПАТ «Луцьк Фудз»? Чи змінюється кількість працівників у зв’язку із сезонністю роботи?

– На сьогодні в компанії працює понад 300 працівників. Під час сезонних робіт кількість робітників збільшується: створюються додаткові бригади на період сезону, а це приблизно 50-60 осіб.

– Як підбираєте кадри? Як потрапити до вас на сезонні роботи?

– Сезонні роботи зазвичай розпочинаються з квітня і тривають до вересня. Ми запрошуємо студентів, залучаємо осіб, що перебувають на обліку в центрі зайнятості, та всіх охочих. Для цього потрібно звернутися у відділ кадрів і пройти попередню співбесіду.

– Чи проходять працівники навчання (беруть участь у семінарах, тренінгах) при прийнятті на роботу і пізніше?

– Наставник координує роботу «новачка» і допомагає йому в період стажування. Підприємство всіляко підтримує і навіть стимулює бажання працівників навчатися: проводимо семінари та тренінги як власними силами, так і з залученням зовнішніх спеціалістів.

– Які у вас можливості кар’єрного росту?

– Працівники мають можливість зростати професійно по вертикалі та горизонталі: занурюючись у суміжні функціональні напрямки і розширюючи коло своїх повноважень та відповідальності.

– Який графік роботи, умови праці?

У робітників на виробництві змінний графік роботи, технічний та адміністративний персонал працює з 9 до 18 години. Підприємство забезпечує комфортні умови праці.

admin